×
Ajánlatkérés
Vissza
Napelem cégeknek és vállalkozásoknak!

Az intelligens vezető

Egy vállalkozás üzemeltetése vezetői szempontból még „békeidőben” is nagy kihívást jelent, de a jelenleg zajló hirtelen és nagymértékű változások mellett kiváltképp egy gyors reakciójú, intelligens vezetőt igényel. Számos váratlan helyzettel találhatjuk szembe magunkat, amikre különböző kimeneteli opciókat érdemes felvázolni, miközben szem előtt kell tartani a fenntartható fejlődés szempontjait is. 

Hogy versenyképesek maradjunk ebben az időszakban is, elkerülhetetlen a kiadásainkat megnövelve olyan stratégiákba ruházni, amelyek képesek vállalkozásunkat hosszú távon biztosítani, nemcsak az idei, hanem a következő évtizedre is. Az olyan kihívások, mint az energiaár növekedésének megfelelő lekövetése, valamint a fenntarthatósági szempontoknak való megfelelés, egyszerre kell, hogy a vezetők fókuszában legyen, ugyanis csak e két tényezőt párhuzamosan szem előtt tartva lesznek képesek optimálisan üzemeltetni cégüket. 

A napelem rendszerek telepítésének egyik lényegi része, hogy ezekre a problémákra megoldást kínáljon, így Önnek és vállalkozásának töretlen fejlődést biztosíthatunk!

 

Miért csökkentsük mi magunk cégünk rezsiköltségeit?

Cégünk energetikai kiadásainak egyik legbiztosabb és legfejlettebb módszere a napelem rendszer telepítése. Miért jó? 

  • Mert minden áramszámlára fordított kiadását a napelem rendszer megtakarításának köszönhetően cége fejlesztésére fordíthatja, így hosszú távon is versenyképes tud maradni.

  • Önálló beruházás: ahelyett, hogy külső segítségre várnának, a cégek maguk képesek tenni energiafüggőségük csökkentéséért.

  • Értékálló befektetés: beruházásának összege egyszeri, karbantartási kiadásai minimálisak, megtérülése pusztán idő kérdése.

  • A Nap ingyenes, egész évben korlátlan mennyiségben rendelkezésre álló energiát biztosít, amelyet Ön a napelemek által hasznosíthat.

  • Mivel a céges ökológiai lábnyomok csökkentése már EU-s szintű elhivatottság, ezért a zöld-átállást támogató finanszírozásokkal és hitelfeltételekkel teszik kedvezőbb beruházássá cége számára.

 

Energiaválság

Ugyan tavaly ősszel már emelkedésnek indultak az energiaárak, ám abban sajnos egyetérthetünk, hogy messze még a vége, ráadásul a szomszédban zajló ukrán-orosz háború és az arra reflektáló szankciók – valamint a fosszilis energiaforrások ritkulása és drágulása, és az egyre szigorodó környezetvédelmi előírások – miatt csökkenés sem várható az elkövetkezendő években. A vállalkozások szempontjából ez azért probléma, mert a magas energiaárak költségei elszívják a profitot a gazdaságból, amely erősen lassítja a növekedési tendenciákat – és mindez merőben új vállalatvezetési stratégiákat igényel. 

Különösen igaz ez a nagy fogyasztókkal dolgozó cégekre, akik a páratlanul magas energiaszámlákat minden bizonnyal csak olyan környezetbarát, energiatakarékos megoldásokkal lesznek képesek fenntartható szinten tartani, mint például a napelem rendszerek kiépítése. 

 

Infláció

Sajnos az elszálló energiaárak mellett párhuzamosan beszélhetünk inflációról is, amelyből a háborús helyzet is a legrosszabbat hozza ki, ugyanis rekord magas szinten képes azt állandósítani. Fel kell készülni és ellenállóvá kell tenni a cégeket ezen folyamatokkal szemben, és erre a legalkalmasabb módszer a legmagasabb fokú, külső körülményektől való függetlenedés. Ugyan az 1970-es években a világ már keresztülment ezeken a folyamatokon, ám a globalizációs folyamatok amellett, hogy nyitottak a gazdaságon, egyúttal sérülékenyebbé is tették azt. A jelenben ennek akut megnyilvánulása nem pusztán alapanyag áremelkedésben lesz érzékelhető, hanem megnöveli a járulékos marketing költségeket is, valamint a dolgozói munkabérek emelése is elkerülhetetlen lesz.

 

Klímaváltozás elleni küzdelem

A környezettudatos gondolkodás napjainkban nem pusztán mikroszinten, hanem makroszinten is kiemelkedő fontosságú, mivel a fenntartható fejlődésnek való megfelelés vállalatunk gazdasági szempontjai mellett már komoly befolyással bír a partnerek, ügyfelek cégünkről alkotott megítélésére is. 

Mindemellett az Európai Uniós környezetvédelmi normák is folyamatosan szigorodnak, egyre nagyobb és nagyobb elvárásokat támasztva a vállalatokkal szemben: bizonyos határértékek nem teljesítése után szankciókat, ellenben mérhetően fenntartható irányba való elmozdulás esetén pozitív megítélést vonva maguk után – ilyen például a kedvezőbb hitel- és finanszírozási formák biztosítása is.

A fenntarthatóságnak való megfelelés objektív mérésére az EU létrehozta az ún. ESG (Environment, Social, Governance) követelményrendszert, amely foglalkozik a környezeti hatások vizsgálatával, a társadalmi kérdések kezelésével és a vezetői döntéshozatal folyamatával.

Az uniós taxonómia és az ESG összességében tehát megfelelő támpontokat ad a vállalatoknak, a befektetőknek és a döntéshozóknak, hogy mely gazdasági tevékenységek tekinthetők környezeti szempontból fenntarthatónak. Az EU-s taxonómiának biztonságot kell teremtenie a befektetők számára, meg kell védenie a magánbefektetőket a zöldmosástól, segítenie kell a vállalatokat abban, hogy klímabarátabbá váljanak, mérsékelnie kell a piac széttagoltságát, és segíteni a befektetések áthelyezését oda, ahol a legnagyobb szükség van rájuk.

A fentiek értelmében éppen emiatt érdemes az energetikai átalakításokra beruházásként tekinteni – rövid- és hosszútávon egyaránt, mivel a zöld átállás nem pusztán cégünk reputációjára van pozitív hatással, hanem kedvezőbb gazdasági körülményeket is teremthetünk magunknak, valamint függetleníthetjük vállalatunkat az energiaárak terheitől is – mindezt olcsóbb és környezetbarátabb módon.

 

Szeretné csökkenteni cége havi számláinak összegét? Tiszta energiával szeretné ellátni vállalkozását? Természetesen, amennyiben bármilyen kérdése adódna menet közben, bátran vegye fel velünk a kapcsolatot, munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére!

Keressen fel minket, hogy felméréssel és tanácsadással segítsük kihasználni a rendelkezésére álló lehetőségeket.


 

https://solarplus.hu/kapcsolat